VEA - L 1 Z ŠKODA YETI

Velitelský/vyšetřovací automobil

Velitelský automobil ŠKODA YETI je zásahový požární automobil určený k přepravě řídících a velících důstojníků na místo zásahu k výkonu kontrolních a řídících činností dle potřeb operačního řízení. Těmto činnostem odpovídá i vybavení velitelského automobilu.

Technické prostředky jsou uloženy v zavazadlovém prostoru. Jedná se o základní vybavení potřebné k činnostem řídících a velících důstojníků. Mezi vybavení patří například lékárnička, rukavice lékařské, ruční svítilny, ruční hasicí přístroje, vyprošťovací nástroj, vytyčovací páska, reflexní vesty, zastavovací svítící terče, skládací výstražné kužely, řezák na bezpečnostní pásy apod. Zavazadlový prostor je osvětlen zapuštěnými LED světly umístěnými na vnitřní straně pátých dveří.

VEA je vybaven zvláštním výstražným světelným a zvukovým zařízením, které tvoří snížená světelná rampa a multifunkční ovladač před sedadlem řidiče a velitele. Na přední masce a spodní straně otevřených pátých dveří jsou umístěna doplňková zvláštní výstražná LED světla se zapuštěnou montáží.

Před sedadlem velitele je umístěna LED lampička pro čtení map a dokumentace. Pro sledování provozu před vozidlem je VEA opatřen kamerovým monitorovacím systémem se záznamovým zařízením v rozlišení FullHD.

VEA - L 1 Z ŠKODA YETI

TECHNICKÉ ÚDAJE

Rozměry vozidla
Délka 4 222 mm
Šířka 1 793 mm
Výška při pohotovostní hmotnosti 1 730 mm
Hmotnosti vozidla
Provozní 1 720 kg
Celková 2 095 kg

PODVOZEK

Typ ŠKODA YETI
Typ motoru naftový, přeplňovaný, typ DFS
Výkon motoru 81 kW/4 500 min-1/Euro 6
Náhon 4x4
Převodovka mechanická 6-ti stupňová
Brzdový systém kotoučové brzdy s posilovačem
Napětí elektrického systému 12 V (2 akumulátory 12 V / 200 Ah)
Objem palivové nádrže 55 l
Maximální rychlost vozidla 175 km/h

KABINA

Typ jednoprostorová kombi, pětidvéřová
Počet míst k sezení 1 + 4

TAŽNÉ ZAŘÍZENÍ

Typ Třída A50-X
Nebrzděné přívěs 750 kg
Brzděný přívěs 1 800 kg

 

Pomůžeme Vám s výběrem vhodného automobilu

Plánujete nákup nové požární techniky? Rádi Vám poradíme a pomůžeme s výběrem. Pokud zadáváte výběrové řízení nebo jen potřebujete před důležitým rozhodnutím další informace. Oslovte nás prosím vypněním krátkého formuláře. V krátké době Vás budeme kontaktovat. Děkujeme.

Naši dodavatelé podvozků