Vysokotlaké hasicí zařízení typ 3216

Hasicí zařízení

Popis

Vysokotlaké hasicí zařízení, typ 3216 je určeno k hašení vysokým tlakem vody. Umožňuje rychlý zásah počínajících a malých lokálních požárů jako např. požáry popelnic a kontejnerů na odpad, pyrotechniky, požáry v bytech a sklepích, požáry motorových vozidel, požáry travin, keřů, lesních porostů apod. Hodí se taktéž pro různé čisticí a mycí práce. Zařízení může být vybaveno přiměšovacím systémem, umožňujícím přisávání pěnidla, smáčedla nebo mycích prostředků do vody.
Vysokotlaké hasicí zařízení se vyznačuje vysokou účinností při malé spotřebě vody, okamžitou použitelností, jednoduchou obsluhou, snadnou a pohodlnou manipulací a nenáročnou údržbou.
Je určeno pro pevnou zástavbu do vozidel jako jsou technické automobily, rychlé zásahové automobily, dopravní automobily, požární přívěsy apod. Součástí vozidla je také nádrž na vodu, která je opatřena plnicím filtrem. Nádrž může být doplněna stavoznakem s dálkovou kontrolou množství.
Vysokotlaké hasicí zařízení tvoří:
- vysokotlaké čerpadlo s převodovkou,
- motor,
- průtokový naviják s vysokotlakou hadicí,
- vysokotlaká proudnice,
- přiměšovací zařízení (volitelně).

Vysokotlaké čerpadlo
Vysokotlaké čerpadlo je určeno pro dodávku tlakové vody pro vysokotlaké hašení. Zdrojem tlakové vody je plunžrové čerpadlo vybavené regulačním ventilem, manometrem a přetlakovým ventilem, který zabraňuje tlakovým rázům a omezuje nejvyšší tlak a tím chrání čerpadlo proti poškození.
Pracovní tlak a množství vody lze jednoduše regulovat otočnou rukojetí na regulačním ventilu.

Motor
Čerpadlo je poháněno benzinovým spalovacím motorem, který je přes převodovku přímo spojený s čerpadlem.
Hadice pro odvod spalin je napojena na koncovku motoru a je vyvedena pod vozidlo.

Průtokový naviják
Výtlačné potrubí čerpadla je připojeno pomocí hadice s průtokovým navijákem. Na bubnu průtokového navijáku je navinutá vysokotlaká hadice. Pro snadnou manipulaci s vysokotlakou hadicí je v přední části průtokového navijáku držák s naváděcími válečky, který zajišťuje optimální navedení hadice při odvíjení nebo navíjení zpět na buben. Pro navijení hadice slouží sklopná rukojeť umístěná na pravé straně navijáku. K zajištění navijáku proti samovolnému odvíjení hadice slouží pružinový aretační čep na levé straně navijáku.

Vysokotlaká proudnice
K vysokotlaké hadici se pomocí rychlospojky připojuje vysokotlaká proudnice. Ovládání proudnice je pomocí spouště opatřené pojistkou, která je umístěna v držadle.
Vysokotlaká proudnici je zakončena tryskou pro stříkání vodou. Otáčením tryskou je možné měnit tvar výstřikového proudu.
Pokud je vysokotlaké hasicí zařízení vybaveno přiměšovacím zařízením je proudnice vybavena dvoupolohovou tryskou umožňující stříkání pěnou.

Přiměšovací zařízení (volitelné příslušenství)
Součástí vysokotlakého hasicího zařízení může být zařízení pro přiměšování pěnidla, smáčedla nebo mycích prostředků. Zařízení je určeno k přisávání pěnidla do vody v poměru 0 – 6 %. Množství přisávaného pěnidla se plynule reguluje otočným knoflíkem se stupnicí. Jednoduchým přestavením trysky vysokotlaké proudnice dochází k přiměšování v předvoléném poměru. Při přepnutí trysky do režimu stříkání vodou se přiměšování zastaví.

Vysokotlaké hasicí zařízení typ 3216

TECHNICKÉ ÚDAJE

 
Čerpadlo
 
Typ tříplunžrové
Jmenovitý tlak 5 MPa
Maximální tlak 9 MPa
Jmenovitý průtok 21,5 l/min
Motor  
Typ benzinový 4-taktní
Výkon 5,2 kW
Startování ruční
Průtokový naviják  
Délka hadice 60 m
Vnitřní průměr hadice 1/2''
Navíjení ruční
Vysokotlaká proudnice  
Délka 975 mm
Hmotnost 1.5 kg
Dostřik vodou ~13 m
Dostřik v režimu přiměšování ~10.5 m
Hmotnost  
Celková hmotnost bez provozních náplní motoru  ~70 kg


Technické změny vyhrazeny.

Fotogalerie - Vysokotlaké hasicí zařízení typ 3216

>> more photos


Pomůžeme Vám s výběrem vhodného automobilu

Plánujete nákup nové požární techniky? Rádi Vám poradíme a pomůžeme s výběrem. Pokud zadáváte výběrové řízení nebo jen potřebujete před důležitým rozhodnutím další informace. Oslovte nás prosím vypněním krátkého formuláře. V krátké době Vás budeme kontaktovat. Děkujeme.

Naši dodavatelé podvozků