Lafetová proudnice typ 4951

Hasicí zařízení

Popis

Lafetová proudnice typ 4951 je víceúčelová lafetová proudnice, kterou je možné použít jako stabilní nebo přenosnou. Lafetová proudnice je určena pro vyšší dodávku hasiva. Z lafetové proudnice je možné hasit vodou nebo pěnou.
Společně s nástavcem připojeným na přívodním potrubí je možné proudnici použít jako stabilní lafetovou proudnici, nejčastěji na nástavbě požárního vozidla. V kombinaci s podstavcem jako přenosnou lafetovou proudnici.
Pro upevnění na přívodním potrubí nebo na podstavci je lafetová proudnice vybavena bajonetovými zámky a pojistkou pro bezpečné zajištění nasazené lafetové proudnice.
Vodorovný směr proudu je ovládán otočným kolečkem se sklopnou rukojetí, které otáčí šnekovým převodem. Svislý směr proudu je ovládán otočným kolečkem s pevnou rukojetí, které otáčí šnekovým převodem.
Úhel sklonu ve svislém směru je omezen v nejnižším bodě bezpečnostní západkou pro zajištění stability při použití s podstavcem jako přenosné lafetové proudnice.
Při použití lafetové proudnice na vozidle je možné tento úhel snížit odjištěním bezpečnostní západky.
Šnekový převod je samosvorný a slouží zároveň jako pojistka nastavené polohy.
Těleso lafety je odlito ze slitiny hliníku. Vnitřní část tělesa lafetové proudnice je opatřena žebry pro usměrnění proudu vody a zlepšení proudění. Tím se minimalizují ztráty způsobené prouděním vody uvnitř lafety.
Výstupní potrubí lafetové proudnice je opatřeno trubkovým závitem 2 1/2'', na který se šroubuje pevná spojka 75 (B) pro připojení výměnných hubic nebo je možné hubici našroubovat přímo na potrubí.

Lafetová proudnice typ 4951

TECHNICKÉ ÚDAJE

 
Maximální průtok 3000 l/min
Jmenovitý tlak 1 MPa
Maximální tlak 1.7 MPa
Ovládání  
Pohyb v horizontální rovině 360°
Pohyb ve vertikální rovině - s aktivovanou pojistkou 35° až 80° (nad vodorovnou rovinou)
Pohyb ve vertikální rovině - s odjištěnou pojistkou -55° (pod vodorovnou rovinu)
Hmotnost  
Těleso lafetová proudnice 10.4 kg
Nástavec 4.2 kg
Podstavec 4.8 kg
   

Technické změny vyhrazeny. 03/2016

(4951)

Pomůžeme Vám s výběrem vhodného automobilu

Plánujete nákup nové požární techniky? Rádi Vám poradíme a pomůžeme s výběrem. Pokud zadáváte výběrové řízení nebo jen potřebujete před důležitým rozhodnutím další informace. Oslovte nás prosím vypněním krátkého formuláře. V krátké době Vás budeme kontaktovat. Děkujeme.

Naši dodavatelé podvozků