HA 60 - S 1 PC Mercedes-Benz ECONIC 6x2/4

Vozidlo se specifickým určením

Hadicový automobil HA 60 - S 1 PC - Mercedes-Benz ECONIC 6X2/4 patří mezi speciální požární automobily. Používá se pro dálkovou dopravu vody při hašení rozsáhlých požárů nebo pro rychlé přečerpávání velkého objemu vody. Kabina řidiče jsou místa pro přepravu požárního družstva 1+3.
Hadicový automobil je postaven na třínápravovém podvozku s pohonem první zadní nápravy. Přední náprava a druhá zadní náprava je tuhá, řiditelná. Všechny nápravy jsou odpruženy vzduchovými vaky. Automobil těžké hmotnostní třídy je určený k provozu po zpevněných komunikacích a je vybaven vlastním požárním čerpadlem o průtoku 6 000 litrů za minutu.
Nástavbu se skládá ze dvou samostatných částí - přední skříň pro požární příslušenství a zadní skříň pro požární hadice a čerpací zařízení. Kostry skříní jsou sešroubovány z hliníkových profilů pomocí prizmatických šroubovaných spojů a oplechovány hliníkovým plechem při použití technologie lepení. Boční otvory skříní jsou zakryty hliníkovými roletkami.
V přední skříni je umístěno mobilní svinovací zařízení na hadice. Pro snadnou manipulaci se svinovacím zařízením schrána vybavena zvedací plošinou.
V zadní skříni je vytvořen prostor s přepážkami pro uložení 62 kusů hadic o jednotkové délce 40 m. Hadice jsou opatřeny spojkami STORZ 125 se zajištěním proti rozpojení. Celková délka hadicového vedení tak může být až 2480 m. V přepážkách jsou hadice uloženy tzv. systémem „cik-cak“, kryté shrnovací plachtou. Na obou bocích za zadními koly jsou vytvořeny úložné prostory, ve kterých jsou umístěny výtlaky a požární příslušenství. V zadní části uprostřed, pod prostorem obsluhy je umístěno požární čerpadlo. Na zadní straně je umístěn žebřík pro výstup na horní plošinu. Tento žebřík a horní plošina je vybavena osvětlením, které se ovládá v kabině řidiče a v prostoru výstupu na horní plošinu.
Technické řešení uložení hadic umožňuje současné pokládání dvou hadicových vedení za jízdy vozidla do rychlosti 10 km za hodinu. Pro snadnější navádění hadic je v zadní části umístěno sklápěcí zařízení s naváděcími rolnami. Mezi ukládacími boxy ve střední části je vytvořena manipulační ulička, kde se pohybuje obsluha manipulující s hadicemi. 
Hadicový automobil může být použit ve spojení s požárním přívěsem, který je vybaven požárním čerpadlem o stejném výkonu.
Další informace o hadicovém automobilu najdete zde.

HA 60 - S 1 PC Mercedes-Benz ECONIC 6x2/4

TECHNICKÉ ÚDAJE

Celková hmotnost 26 000 kg
Délka (bez lanového navijáku)/šířka/výška 8 800 mm/2 550 mm/3 000 mm
Výkon motoru/emisní třída 240 kW/2 200 min-1/Euro 5
Převodovka automatická
Čerpací zařízení - jmenovitý průtok 6 000 l/min / 1,0 MPa
Hadice DN 125 celková délka hadicového vedení 2480 m
Posádka 1+3
Nástavba rám vyroben z hliníkových profilů a polepen hliníkovým plechem

VOLITELNÉ DOPLŇKY

  • Vyprošťovací lanový naviják s elektropohonem
  • Tažné zařízení pro přívěs
  • Hnaná náprava vybavena podmetacími řetězy
Uvedené doplňky pro daný typ vozidla konzultujte s oddělením prodeje.

Fotogalerie - HA 60 - S 1 PC Mercedes-Benz ECONIC 6x2/4

>> more photos


Pomůžeme Vám s výběrem vhodného automobilu

Plánujete nákup nové požární techniky? Rádi Vám poradíme a pomůžeme s výběrem. Pokud zadáváte výběrové řízení nebo jen potřebujete před důležitým rozhodnutím další informace. Oslovte nás prosím vypněním krátkého formuláře. V krátké době Vás budeme kontaktovat. Děkujeme.

Naši dodavatelé podvozků