Terénní zásahové vozidlo POLARIS RANGER XP900

Vozidlo se specifickým určením

Zásahové vozidlo POLARIS RANGER XP900 je vozidlo určené pro provedení rychlého zásahu v těžkém terénu a v místech, která jsou pro běžnou požární techniku nedostupná.

POLARIS RANGER XP900 je dvounápravové vozidlo s pohonem všech kol. Je poháněn čtyřtaktním motorem ProStar 900 s výkonem 60 HP (44,7 kW) a vysokým kroutícím momentem. Díky tomu má vozidlo tažnou sílu 907 kg a na korbě uveze až 454 kg.
Podvozek má pevnou konstrukci a vysokou torzní tuhost. Nabízí plynulou a pohodlnou jízdu bez vvibrací a optimální ovládání vozidla.
RANGER XP900 má pro náklad objemnou ložnou plochu s více úchytnými body. Je kompatibilní se systémem LOCK&RIDE a s jednoduchým odjištěním zadního čela. Ložná plocha pojme standardní paletu. Další praktické a snadno dostupné úložné prostory jsou pod sedadlem a na palubní desce.
RANGER XP 900 je možné doplnit širokou paletou příslušenství, pokrývající mnoho požadavků pracovního využití, např. lanový naviják v přední části.
Kromě vyjímečných jízdních vlastností se RANGER XP900 může pochlubit také jednoduchou a nenáročnou údržbou. Motor má dlouhý servisní interval, je snadno přístupný pod zadní korbou. Na motoru jsou použity převážně metrické závity.

Na korbě vozidla je uloženo vysokotlaké hasicí zařízení, které tvoří nádrž na vodu z nerezového plechu o objemu 200 l, na které je upevněn vysokotlaký hasicí agregát s motorem Honda.
Vysokotlaké hasicí zařízení má výkon 23 l/min a pracovní tlak 80 bar. Součástí vysokotlakého hasicího zařízení je průtokový naviják s vysokotlakou hadicí, která je zakončená vysokotlakou pistolovou proudnicí.
Nádrž na vodu je vybavena uzavíratelným potrubím pro plnění, potrubím přepadu, které zároveň zajišťuje odvzdušnění při čerpaní vody, odvodňovacím a odkalovacím potrubím a potrubím sání opatřeným jemným filtrem pro napájení vysokotlakého hasicího zařízení.
Vysokotlaké hasicí zařízení je možné snadno sejmout z nákladového prostoru vozidla. Stačí pouze na několika místech náklad odjistit, nasadit a zajistit čtyři odnímatelná madla, která jsou součástí výbavy, a jednoduše přenést mimo vozidlo na požadované místo.

Terénní zásahové vozidlo POLARIS RANGER XP900

TECHNICKÉ ÚDAJE

Rozměry vozidla
Délka 2 960 mm
Šířka 1 520 mm
Výška 1 930 mm
Rozvor 2 060 mm
Světlá výška 305 mm
Hmotnosti vozidla
Hmotnost (bez náplní) 602 kg
Nosnost korby 454 kg
Maximální nosnost 680 kg

PODVOZEK

Motor zážehový, 4-taktní, dvouválcový
Objem válců 875 cm3
Výkon 44,7 kW
Chlazení kapalinové
Pohon 4x4, přední připínatelný
Typ pohonu On-Demand True AWD
Tažná síla 907 kg
Maximální stoupavost 30°
Maximální boční náklon 25°
Přední náprava zdvojená trojúhelníková ramena
Zadní náprava nezávislé zavěšení IRS
Zdvih přední a zadní nápravy 254 mm
Převody PVT automat P/R/N/L/H
Brzdy hydraulické - kotoučové
Objem palivové nádrže 37,9 l

VYSOKOTLAKÉ HASICÍ ZAŘÍZENÍ

Jmenovitý průtok 23 l/min
Jmenovitý tlak 80 bar
Vysokotlaká hadice (průměr/délka) 3/8''/30 m
Dostřik vysokotlaké pistolové proudnice 19,5 m
Objem nádrže na vodu 200 l

 

Fotogalerie - Terénní zásahové vozidlo POLARIS RANGER XP900

>> more photos


Pomůžeme Vám s výběrem vhodného automobilu

Plánujete nákup nové požární techniky? Rádi Vám poradíme a pomůžeme s výběrem. Pokud zadáváte výběrové řízení nebo jen potřebujete před důležitým rozhodnutím další informace. Oslovte nás prosím vypněním krátkého formuláře. V krátké době Vás budeme kontaktovat. Děkujeme.

Naši dodavatelé podvozků