Ruční kolejový vozík 500 kg

Kolejové vozíky

Účel použití

Ruční kolejový vozík slouží k přepravě nářadí a potřebného materiálu po kolejích při provádění zásahové činnosti převážně požárních jednotek na železnici.
Jedná se o lehký dopravní prostředek ovládaný lidskou silou, uzpůsobený pro jízdu po železničních kolejích s rozchodem 1435 mm.
Používá se pro přepravu požárního příslušenství a věcných prostředků požární techniky na místo zásahu.

Popis konstrukce

Vlastní konstrukce sestává s úložné plošiny, ke které jsou na spodní straně upevněna 4 pojezdová kola.
Ve směru jízdy je vozík na obou stranách vybaven sklápěcími madly, které slouží k tlačení, příp. tažení vozíku lidskou silou. Madla jsou opatřena zajišťovacími západkami pro fixaci ve svislém směru. Ve spodní části slouží zároveň jako zábradlí proti pohybu přepravovaného materiálu.
Boky vozíku jsou opatřeny odnímatelným zábradlím pro snadnější nakládání a vykládání materiálu.
Ložná plocha je vybavena po obvodu 6-ti sklopnými oky pro uchycení přepravovaného materiálu, v rozích 4-mi úchytnými oky pro manipulaci s vozíkem, příp. také pro uchycení materiálu a v podlaze 8-mi oválnými otvory s lemovkou pro ruční manipulaci s vozíkem ve složeném stavu.
Pro minimalizování valivého odporu jsou kola uložena na kuličkových ložiscích a jsou opatřena okolky pro pojezd po kolejích. Jedna dvojice kol je opatřena kotoučovými brzdami ovládanými páčkou na sklopném madle. Aretace páčky v zabržděné poloze pomocí pružné závlačky umožňuje zajištění vozíku proti nechtěnému pohybu.
Pro snadnější přepravu do místa zásahu z hlediska zástavby do přepravního prostředku je vozík řešen jako skládací ze dvou částí. Spojení vozíku v provozní poloze je řešeno pomocí do sebe zasunovacích prvků spojených příčnými čepy.

Ruční kolejový vozík 500 kg

TECHNICKÉ ÚDAJE

 
Rozměry v rozloženém stavu
 
Délka 1506 mm
Šířka 1640 mm
Výška 880 mm
Výška ložné plochy (nad kolejí) 280 mm
Rozměry ložné plochy  
Délka 1340 mm
Šířka 1535 mm
Rozměry ve složeném stavu  
Délka 750 mm
Šířka 1640 mm
Výška 400 mm
Průměr pojezdového kola 244 mm
Hmotnost ~90 kg
Nosnost 500 kg

Technické změny vyhrazeny. 11/2009

(7043.21)

ROZMĚROVÝ VÝKRES

Sestavný výkres ve formátu PDF můžete načíst zde.

Fotogalerie - Ruční kolejový vozík 500 kg

>> more photos


Pomůžeme Vám s výběrem vhodného automobilu

Plánujete nákup nové požární techniky? Rádi Vám poradíme a pomůžeme s výběrem. Pokud zadáváte výběrové řízení nebo jen potřebujete před důležitým rozhodnutím další informace. Oslovte nás prosím vypněním krátkého formuláře. V krátké době Vás budeme kontaktovat. Děkujeme.

Naši dodavatelé podvozků