Slavnostní předávání v Karlových Varech

Dne 4. srpna 2020 byli zástupci SDH měst a obcí pozváni Krajským úřadem Karlovarského kraje na slavnostní předávání techniky, která byla částečně finančně podpořena krajským úřadem. Jednalo se především o vozidla DA L1Z do 3,5 tuny celkové hmotnosti od různých firem, které vozidla jako finalisté dodávali, a mimo jiné také o dvě vozidla realizovaná naší firmou THT Polička.

Za zmínku určitě stojí dopravní automobil pro město Chodov (u Karlových Var) s úpravou zavazadlového prostoru furgonové karoserie Iveco DAILY pro zázemí zasahujících hasičů při déle trvajících zásazích. DA je vybaveno boční markýzou, vytápěným prostorem pro jednání a řešení daných situací s možností sezení a využití pracovního stolu, centrálou 230 V využívanou jako zdroj energie pro spotřebiče ve vozidle.
https://www.pozary.cz/clanek/223922-hasici-v-chodove-maji-unikatni-dopravni-automobil-iveco-daily-s-moznosti-evakuovat-az-18-osob-jim-dodala-firma-tht-policka/

Druhé vozidlo, které také finančně podpořil krajský úřad, bylo velitelské vozidlo na podvozku Mercedes-Benz Sprinter 4x4 pro HZS Karlovarského kraje se specializací zaměřenou na monitoring mimořádných situací (povodně, lesní požáry, hromadné dopravní nehody, pátrání po nezvěstných osobách, ...). Vozidlo je členěno na tři základní prostory, a to: prostor posádky při přesunu vozidla na místo monitoringu, dále prostor pracovní se zázemím pro dva kvalifikované techniky, kteří zpracovávají případný nafilmovaný materiál z kamer stacionárních, dronů, termokamer, ... a třetí část furgonové karoserie slouží k uložení technických prostředků, dronů, kamer, stativů, kabelizace, elektrocentrály a elektronického zařízení určeného pro zpracování filmových materiálů a dokumentace.
https://www.pozary.cz/clanek/232901-hasici-v-karlovarskem-kraji-maji-unikatni-velitelsky-vuz-s-dronem-poskytne-prehled-nad-mistem-zasahu/

Rádi bychom touto cestou chtěli poděkovat všem zúčastněným stranám, kteří se spolupodílely na vývoji VEA, na detailech vozidla tak, aby dokázalo plnohodnotně plnit svůj účel a napomáhalo velkou měrou s monitorováním mimořádných událostí. Děkujeme zástupcům HZS Karlovarského kraje za věcná jednání týkající se stavby vozidla a také firmě, která dodávala a zprovozňovala do VEA specifickou počítačovou a filmovou technologii.

Karlovy Vary 4. 8. 2020

Pomůžeme Vám s výběrem vhodného automobilu

Plánujete nákup nové požární techniky? Rádi Vám poradíme a pomůžeme s výběrem. Pokud zadáváte výběrové řízení nebo jen potřebujete před důležitým rozhodnutím další informace. Oslovte nás prosím vypněním krátkého formuláře. V krátké době Vás budeme kontaktovat. Děkujeme.

Naši dodavatelé podvozků