Mobilní operační středisko policie

Policejní vozidla


Mobilní operační středisko policie je postavené na užitkovém vozidle Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI KA/43L. Policii ČR slouží jako mobilní pracoviště při kontrolách provozu na pozemních komunikacích.
Mobilní operační středisko policie

TECHNICKÉ ÚDAJE

Rozměry vozidla
Délka 7 345 mm
Šířka 1 993 mm
Výška 3 310 mm
Rozvor 4 325 mm
Hmotnosti vozidla
Provozní 3 320 kg
Celková 3 500 kg
Motor přeplňovaný vznětový šestiválec
Výkon motoru 140 kW/3 800 min-1
Motor splňuje emisní normu EURO 5
Převodovka mechanická, 6 stupňů
Maximální rychlost 162 km.h-1
Objem palivové nádrže 75 l
Vybavení podvozku

systém ESP

Karoserie skříňová
Počet míst k sezení

3

NÁKLADOVÁ PROSTOR

Nákladový prostor vozidla je rozdělen na dvě části přepážkou ve formě nábytkové stěny, situovaná svou obslužnou částí do mobilní kanceláře. Přepážka odděluje prostor kanceláře od pracovního prostoru v zadní části karosérie a utěsňuje proti případnému vnikání vody, pachů a hluku do mobilní kanceláře.
Pracovní prostor v zadní části
Pracovní prostor v zadní části vozu je vyčleněn pro elektrocentrálu W-GV7i GENVERTER MOBILE 12V DC a soupravu mobilních vah s příslušenstvím. Zbylý prostor je vybaven policemi a zásuvkami na ukládání předmětů. Umístění jednotlivých prvků je zajištěno proti náhodnému pohybu během jízdy vozidla. Nosná konstrukce polic je vyrobena z hliníkových profilů a police z lehkého materiálu o dostatečné nosnosti.
V úložném prostoru je umístěno následující příslušenství:
- Přídavný nástavbový akumulátor,
- Rezervoár s užitkovou vodou,
- Dopravní kužely,
- Zrcátko s kolečky a LED lampou,
- Nabíječka akumulátorů,
- Zakládací klíny,
- Měnič napětí,
- Úložný prostor pro 2 ks technického prostředku k zabránění odjezdu vozidla.

MOBILNÍ KANCELÁŘ

V nákladovém prostoru vozidla za první řadou sedadel je instalována mobilní kancelář, která je vybavena zařízením a prostředky nezbytnými pro práci policie v terénu.
Vnitřní prostor vozidla je vytápěn nezávislým topením s dostatečným výkonem pro vyhřátí celého prostoru.
Osvětlení vnitřního prostoru stropním nízkoprofilovým osvětlením tak, aby vznikal co nejmenší stín s vypínačem u vstupních posuvných dveří. Bodová směrová světla se samostatnými vypínači, osvětlující pracovní plochu stolků. Dva pracovní stolky se stavitelnou výškou, s výklopným prostorem na uložení a bezpečnou přepravu notebooků, včetně uložení dokovacích stanic a s přívodem elektroinstalace ke každému stolku.
Tři pevně instalované odlehčené lavice s úložným prostorem po odklopení sedadel, situované opěrnou částí kolmo na podélnou osu vozidla. Pro zajištění práce různě velkých osob mají stolky nastavitelnou výšku. Mezi sedadly je umístěn úložný prostor pro multifunkční zařízení.
Jedna pevně instalovaná odlehčená lavice s úložným prostorem umožňujících posazení dospělé osoby, situovaná u vstupních dveří vpravo.
Ruční hasicí přístroj práškový 2 kg, pevné uchycený v kanceláři vedle odpadkového koše.

OSVĚTLOVACÍ STOŽÁR

Osvětlovací teleskopický stožár s pneumatickým pohonem, který je vybaven ovládací jednotkou pro pohyb stožáru, otáčení a naklápění osvětlovací hlavice. Tělo stožáru zajíždí do nákladového prostoru. Minimální výška osvětlovací hlavice nad vozidlem 2,5 m. Světlomety v provedení LED o minimálním výkonu 52000 lm. Provedena blokace proti rozjetí vozidla, pokud je stožár ve vysunutém stavu.


Technické změny vyhrazeny. 11/2014

(9000.04)

Pomůžeme Vám s výběrem vhodného automobilu

Plánujete nákup nové požární techniky? Rádi Vám poradíme a pomůžeme s výběrem. Pokud zadáváte výběrové řízení nebo jen potřebujete před důležitým rozhodnutím další informace. Oslovte nás prosím vypněním krátkého formuláře. V krátké době Vás budeme kontaktovat. Děkujeme.

Naši dodavatelé podvozků