Externí START/STOP systém

Systém vzdáleného START/STOP motoru vozidla najde využití především u podnikových nebo letištních hasičů.

Jako jeho největší přínos lze vyzdvihnout fakt, že hasiči běžící okolo vozidla při výjezdu k záchranné události pouhým dotekem tlačítka nastartují v klidovém režimu stojící vozidlo (a to i uzamčené pomocí dálkového ovladače!).

Ihned po stisknutí tlačítka se vozidlo aktivuje, přejde do režimu žhavení a následně motor startuje, je-li vozidlo připojeno k automaticky odpojitelné zásuvce, je při startu odpojena i tato zásuvka. Motor se ohřívá, automatické denní svícení je aktivováno, radiostanice se přihlásí k sítím, případně jsou dotlakovány vzduchové okruhy a vozidlo je ihned připraveno k výjezdu!

Samozřejmě je zajištěno, aby se tento systém dal ve vozidle vypnout/zablokovat a vozidlo se chovalo běžným způsobem. START vozidla je signalizován pomocí směrových výstražných světel a může být doplněn i o akustickou signalizací.

START vozidla pomocí externího tlačítka je umožněn pouze pokud je vozidlo zabrzděno a vyřazeno na neutrál. Takto nastartované vozidlo je také ihned schopné provozu z ovládacího panelu čerpacího agregátu.
V neposlední řadě je možné externí tlačítko využít jako emergency STOP v případě nečekané situace.

Popis funkce systému:
Pro aktivaci funkce externího tlačítka je nutné přepnout aretovaný spínač MAN do aktivní polohy.
Vložíme klíč do spínací skříňky a otočíme s ním do polohy - žhavení, pokud nechceme využívat externího tlačítka, ale používat vozidlo běžným způsobem máme od otočení klíče cca 15 vteřin na to, abychom provedli běžný start motoru, pokud se tak v tomto intervalu nestane, řídicí systém automaticky vypne aktivní přístroje a vyčká na aktivaci pomocí externího tlačítka nebo na opětovné otočení klíčem.

https://www.youtube.com/watch?v=o5dcoxKYuPU

Externí START/STOP systém
Pomůžeme Vám s výběrem vhodného automobilu

Plánujete nákup nové požární techniky? Rádi Vám poradíme a pomůžeme s výběrem. Pokud zadáváte výběrové řízení nebo jen potřebujete před důležitým rozhodnutím další informace. Oslovte nás prosím vypněním krátkého formuláře. V krátké době Vás budeme kontaktovat. Děkujeme.

Naši dodavatelé podvozků