Slavnostní předání ve Kdyni

   V sobotu dopoledne 1.12.2018 se zaplnilo náměstí ve Kdyni občany a hasiči. Starosta SDH Kdyně pan Antonín Váchal přivítal milé hosty, kterými byli ředitel HZS Plzeňského kraje  brig. gen. Ing František Pavlas, velitel HZS Plzeň. kraje, územního odboru Domažlice  maj. Ing Jaroslav Hrdlička, první náměstek starosty OSH ČMS Domažlice pan Tomáš Kohel, starosta Města Kdyně pan Oskar Hamrus, bývalý starosta Města a čestný člen SDH Kdyně Jan Löffelman, zástupce THT Polička s.r.o. pan Jaroslav Lorenc, žehnající kněz Msgr Miroslav Kratochvíl, dále pan Thomas Halstreiter starší hasič z Furt in Waldu, hasiči okrsku č. 9 Kdyně, dále hasiči z Domažlic a Vejprnic. Po uvítání hostů se  náměstím rozezněla siréna, která přivolala hasičskou techniku. Ze spodní části náměstí přijela TATRA 815 zvaná "Kateřina".  Bývala v majetku Kdyně a jméno si přinesla dnem převzatí 25.11.2006 před 12ti lety. Velitel mladých hasičů si přivolal na pomoc další hasičské auto CAS 20 T-815 4x4. Hořejší částí náměstí přijela nová TATRA 815 s kyticí na přední části auta. Všem bylo jasné, že ve městě může zůstat jen jedno auto a tak začal souboj "Titánů". Auta se vzájemně poměřovala svícením, blikáním, houkáním. Vítězná CAS vlastně vytlačila zahanbenou "Kateřinu" tlakem vody z čelního čerpadla. Nezbylo jí nic jiného, než uvolnit své místo odjet ze Kdyně a začít sloužit novým občanům a hasičům ve Vejprnicích. Doprovázel jí potlesk přítomných a poděkování za 12ti letou službu ve Kdyni.
   K novému autu napochodovali hasiči s historickými prapory z roku 1873 a 1900 a mladí hasiči se stuhou a velkým tatrováckým klíčem. Hosté pásku, po blahopřejných projevech, přestřihli. Zástupce THT s.r.o. Polička pan Lorenc předal klíče od nového auta starostovi Města panu Hamrusovi a ten pak veliteli zásahové jednotky SDH Kdyně Václavu Sokolovi ml..Msgr Kratochvíl požehnal nové auto a nejstarší člen sboru pan Kuželík odhalil jméno, které si vlastně přivezla "Barborka".  Bylo připomenuto, že ji nesmíme moc zalévat, aby nám nevykvetla. Šampaňským jsme novému autu, s přáním hodně šťastných kilometrů a co nejméně zásahů,  připili.  Následovalo společné focení, malé posezení s hosty a povídání o životě. Občanům a hlavně dětem byla dána obě auta k dispozici. Mohli si prohlédnout vybavení, sednou za volant, zahoukat. Strojníci zodpovídali zvědavé dotazy a když se téměř všichni rozešli stalo se něco, co naplánované nebylo. Strojník, který přivezl novou TATRU 815 na náměstí Petr Mareš, všemi zvaný Píst, poklekl před auto, z kapsy vyndal krabičku a požádal o ruku svoji lásku Vendy Kelnhoferovou. Byla to krásná, neplánovaná tečka za slavnostním předáním nového hasičského auta CAS 20 T-815 4x4.

P.s.     Velký dík patří všem pracovníkům THT s.r.o. Polička za jejich precisní práci, kterou na novém autě odvedli. Věříme, že naše spolupráce nebyla poslední.


Ve Kdyni     6.12.2018

Mlezivová Jaroslava - jednatelka SDH Kdyně

Pomůžeme Vám s výběrem vhodného automobilu

Plánujete nákup nové požární techniky? Rádi Vám poradíme a pomůžeme s výběrem. Pokud zadáváte výběrové řízení nebo jen potřebujete před důležitým rozhodnutím další informace. Oslovte nás prosím vypněním krátkého formuláře. V krátké době Vás budeme kontaktovat. Děkujeme.

Naši dodavatelé podvozků