Slavnostní předání v Zámrsku

Sobota 20. května 2017 byla pro zámrské hasiče výjimečným dnem. V rámci oslav 135 let od založení hasičského sboru v Zámrsku (založen 1882) zásahová jednotka obce slavnostně převzala novou cisternu Tatra 815–7 od zástupců firmy THT Polička a zástupců obce Zámrsk. Celková cena vozu je 7 798 450 korun včetně DPH a 90 % této částky bylo získáno z dotací IROP a státního rozpočtu. Zbylých 10 % uhradila obec Zámrsk z vlastních zdrojů.
Slavnostního předání se zúčastnili významní hosté: obchodní ředitel společnosti THT Polička, s.r.o. Jaroslav Lorenc, radní Pardubického kraje Mgr. Hana Štěpánová, zástupkyně firmy Stelma Pardubice Ing. Elena Pešková, náměstek ředitel HZS Pardubického kraje plk. Mgr. Aleš Černohorský, velitel stanice Vysoké Mýto (HZS PAK) npor. Milan Vincenc, předseda Sdružení místních samospráv a europoslanec JUDr. Stanislava Polčák. Dále se předání zúčastnili zástupci okolních hasičských sborů a příznivci z řad veřejnosti.
Předání proběhlo před místním zámkem, kam postupně najela všechna vozidla Hasičů Zámrsk – Opel Campo a cisterny Tatra 148 i veterán Tatra 138, která je mezi hasičskými vozidly nyní již opravdovou raritou. Jako poslední přijela za potlesku diváků CAS 30 T 815-7 6x6.
Klíče od vozidla předal Jaroslav Lorenc z THT Polička do rukou starostky obce Zuzany Tvrzníkové, a ta vozidlu nechala požehnat páterem Mgr. Janem Kunertem. Poté předala s krátkým proslovem klíče od nové cisterny veliteli Janu Merklovi. Po zdravicích plk. Aleše Černohorského a Ing. Eleny Peškové proběhlo představení vozidla všem účastníkům slavnosti.
Další program oslav následoval v místním parku, kde proběhla předtančení i veselé scénky v podání místního ochotnického spolku Papeto a vystoupení šermířské skupiny Tartas Česká Třebová. Po celé odpoledne k tanci i poslechu hrála country kapela a oslavy byly zakončeny večerní diskotékou. Účastníci oslav si jejich průběh velmi pochvalovali a odcházeli domů spokojeni.
Jednotka SDH obce Zámrsk toho dne získala velmi platného pomocníka, který jim bude nadále usnadňovat jejich činnost v organizovaném systému požární ochrany.

Autor článku: Jan Merkl

Zámrsk

více obrázků
Pomůžeme Vám s výběrem vhodného automobilu

Plánujete nákup nové požární techniky? Rádi Vám poradíme a pomůžeme s výběrem. Pokud zadáváte výběrové řízení nebo jen potřebujete před důležitým rozhodnutím další informace. Oslovte nás prosím vypněním krátkého formuláře. V krátké době Vás budeme kontaktovat. Děkujeme.

Naši dodavatelé podvozků