46 kusů CAS pro německé hasiče

TLF 4000 - TATRA T815-7M6R21 4x4.1 Euro 6

Společnost THT Polička, s.r.o. ve spolupráci s německým obchodním partnerem a zástupcem Tatry v Německu, Metallbau & Fahrzeughandel Friedrich GmbH & Co. KG, začala v průběhu února letošního roku dodávat první vozidla z velké série 46 kusů CAS německým dobrovolným hasičům, kteří jsou předurčeni pro zásahy při hašení lesních požárů.
Celý projekt se rozpohyboval po úspěšném vysoutěžení tendru hasičských speciálů pro dvě německé spolkové země (Braniborsko a Meklenbursko-Přední Pomořansko) ve druhém čtvrtletí roku 2020. Po vyjasnění všech detailních technických informací a celkového počtu CAS náš obchodní partner uzavřel se zadavatelem smlouvu na dodávku 46 kusů vozidel, a tak se rozjela zcela výjimečná akce dodávky hasičských vozidel pro německé zásahové hasičské jednotky.
Na začátku bylo nutné kompletní projekt řádně promyslet a koordinovat po stránce ekonomické, po stránce technické, a to především včasné objednání podvozku TATRA pro stavbu prototypu pro přejímku od zadavatele a, v neposlední řadě, nasmlouvání materiálů, důležitých komponentů, dílů pro stavbu vozidel a také hasičského vybavení.
Po necelých 10 měsících tak mohl vzniknout první prototyp vozidla, které bylo dodáno do zkušebny LSTE v Borkheide v Německu, kde byla posouzena shoda se zadávací dokumentací ve všech detailech.   
První kompletní CASka ze série 46 kusů tedy opouštěla naši výrobní linku v průběhu měsíce září 2021 a byly na ní již zohledněny všechny úpravy a připomínky z prototypu. Zároveň byla také ještě v říjnu minulého roku prezentována široké veřejnosti na výstavě Florian v Drážďanech.
Jsme potěšeni touto zakázkou a naším výrazným podílem na její realizaci. Všem našim obchodním partnerům a příznivcům, kteří byli a jsou s námi po celé toto nelehké a komplikované období, kdy začala vznikat první vozidla ze série, děkujeme a přejeme mnoho sil do dalších společných projektů. 
Land BB – Amt Altdöbern

Více informací a fotografií najdete ve článku zde.

TLF 4000 - T815-7M6R21 4x4.1 Euro 6, typ Brandenburg

Pomůžeme Vám s výběrem vhodného automobilu

Plánujete nákup nové požární techniky? Rádi Vám poradíme a pomůžeme s výběrem. Pokud zadáváte výběrové řízení nebo jen potřebujete před důležitým rozhodnutím další informace. Oslovte nás prosím vypněním krátkého formuláře. V krátké době Vás budeme kontaktovat. Děkujeme.

Naši dodavatelé podvozků